Tatarcık İlaçlama

Tatarcık sineği genellikle sivrisineklerle karıştırılsa da onlara göre oldukça zararlı sineklerdendir. Hatta çoğu zaman sinek değil böcek olarak da adlandırılmaktadır. Genellikle yeşil alanlarda, bahçelerde, göl kenarlarında, nemli ve ılık hava koşullarında yaşamaktadırlar. Bu nedenle de ülkemizde sayıları oldukça fazladır. Ancak tatarcık sinekleri oldukça tehlikeli canlılardır. Özellikle de ısırdıkları bölgede ciddi derecede alerjik reaksiyon yaratabilen ve insanlara ciddi oranda mikrop bulaştırabilen bir canlıdır. Bu nedenle de tatarcık ilaçlama yaptırarak bu canlının yaratacağı riskleri bertaraf edebilirsiniz.

Tatarcık Sineğinin Özellikleri

Bu haşerenin en belirgin 2 özelliği vardır. Bunlardan biri tüm vücudunun, kanatları da dahil olmak üzere, tüylerle kaplı olmasıdır. Parlak ve açık renkte de olabilen bu tüyler, kanla beslendiklerinden dolayı oldukça gürdür ve onları kışın da korumaktadır. Diğer biz özellikleri ise uçuş şekilleridir. Havada doğrusal bir uçuş şekli sergilemezler. Genellikle pirelere benzeyen sıçrayış tarzında, aşağı ve yukarı doğru uçarlar. Bu da onları diğer uçuşan sineklerden ayırır.

Tatarcık böceklerinin erkekleri bitkilerle, dişileri ise insanların kanlarıyla beslenir. Bu nedenle de pek çok kanla bulaşan hastalıkları insandan insana bulaştırırlar. Ayrıca herkesin bildiği ve şark çıbanı olarak da adlandırılan iri yaralara sebep olurlar. Bu durumda asla bölgeye bilmediğiniz kremleri sürmemelisiniz. Böcek ısırığına maruz kalındığında yapılması gerekenlerden biri de ısırılan bölgeyi temiz tutmak ve beklenmedik bir reaksiyonda bir hekime başvurmaktır. Tatarcık sineği ısırmalarında da mutlaka yarayı sıkmamalı veya kanatmamalısınız. Eğer bu haşereden şikayetleriniz varsa mutlaka tatarcık ilaçlama işlemleri yaptırmalı ve onlardan en hızlı şekilde kurtulmalısınız.

Çatalca Böcek İlaçlama firması olarak tüm hizmetlerimiz sizlerin sağlığı ön planda tutularak yapılmaktadır. Gerek ilaçlarımız gerek uygulamalarımız hepsi Sağlık Bakanlığı onaylıdır. İlçemizdeki haşere faaliyetlerine istinaden en az 60 türden fazla haşereye karşı en yetkin ilaçlarla sizleri haşerelerden kurtarmaktayız. Bizlere çağrı merkezlerimiz aracılığıyla 7/24 ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir