Pire Nasıl Yok Edilir?

Ülkemizde en çok şikayet edilen ve hemen her yerde bulunan böcek türlerinden biri de pirelerdir. Çok hızlı türeyebilen, çok güçlü ivmelere sahip olan ve kendi dışındaki tüm canlılara zarar verebilen bir haşeredir. Bu nedenle de bulunduğu her noktada yok edilmesi için pek çok yol ve yöntem denenmiştir. Peki pire nasıl yok edilir ?

  • Pirelerin yok olması için yapılması gereken ilk ve en önemli şey elbette ki pire ilaçlaması yaptırmaktır. Fakat ilaçlama işlemi ile birlikte de bazı önlemler, sadece pireler için değil her haşerenin evinize girmesine engel olabilecek niteliktedir. Bunlardan bazıları şöyledir:
  • Temizliğe önem vererek pirelerin evinizde türememesini ve sayı bakımından da azalmalarını sağlayabilirsiniz. Özellikle evi sık sık süpürmek, koltuklarda, halılarda ya da evin belli başlı köşelerinde saklanan pireleri tamamen yok edecektir.
  • Beslediğiniz evcil hayvan varsa onların bakımını yapmak da oldukça önemlidir. Çünkü evcil hayvan beslenen her evde pire şikayeti olmaktadır. Özellikle kedi piresi ve köpek piresi, hem bu canlılar için hem de insanlar için tehlikelidir. Bu nedenle de pire ile mücadele oldukça önem kazanmaktadır.
  • Pirelerin evimize girişini önlemek için yapılması gereken bir başka yöntem ise pencerelere tek taktırmaktır. Özellikle binaların ilk 3 katlarında oturanlar ve bahçe katında oturanlar için daha da önem kazanan bu yöntemle diğer haşerelerin de girişini önleyebilirsiniz. Fakat haşereler sadece bu yollardan evlerimize girmemektedir. Çok farklı yollarla evlerimize gelebilirler. Özellikle bahçe ilaçlaması yaptırmak bu noktada çok daha önemlidir.

Saydığımız önlemler ve tek çözüm yolu olan ilaçlama yaptırmak ile pirelerden kesin olarak kurtulabilmek için Çatalca Böcek İlaçlama firmamıza 7/24 ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir