Çatalca Kaleiçi mahallesi böcek ilaçlama

Güneyde Büyükçekmece’ye, batıda ise Silivri’ye ve Tekirdağ iline komşu olan Çatalca’nın doğudaki komşuları, Avcılar, Küçükçekmece ilçeleri ile Gaziosmanpaşa’dır. İlçenin yüzölçümü 1.291 km2’dir. Bu yüzölçümün büyük bir çoğunluğu ormanlarla kaplıdır. Sahil uzunluğu 135 km’dir. İl merkezine uzaklığı ise 55 km’dir. Yüzölçümü itibarıyla İstanbul’un en büyük ilçesi konumundadır. Genel nüfus sayımına göre Çatalca nüfusu 81.589’dur. Nüfus artışı %0,66 düzeyindedir. Okur-yazar oranıysa %99’la gelişmiş ilçeler arasındadır. İlçe ekonomisi hayvancılık, tarım ve sanayiye dayalıdır. Sanayi bitkisi olan ayçiçeği, tarım sahalarında en fazla ekilen ürünlerdendir. Bunların dışında arpa, kavun, karpuz ve çeşitli sebzeler diğer ürünler arasındadır. Çatalca’nın büyük bir yüzölçümü yeşillik alanlarla kaplı olduğundan böcek istilalarına açık bir bölgededir.

Böcekler geçmişten günümüze gerek kırsal kesimlerde gerekse şehir hayatında birçok olumsuzluğa neden olmuştur. Böcek istilaları insanları maddi ve manevi birçok kayba uğratırken bu canlılardan insanlara bulaşan hastalıklar ölümcül sonuçlar doğurabilir. Bunlar tifo, dizanteri, verem, tifüs, veba, sıtma, humma ve birçok virüs çeşididir. Ev, iş yeri, okul, fabrika, cami, hastane gibi kapalı ve toplum halinde yaşanılan alanların yanı sıra; park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da böcek istilaları görülebilir. Haşereler verimli toprak ve tarlalara girerek meyve ve sebezelerin üstüne salya ve dışkı yoluyla virüsünü bırakır. Evlerde ise açıkta kalan besinlerin üzerine konaklayarak bu işlemi gerçekleştirir.

İlaçlama; kişisel veya toplumsal alanlarımızı böcek istilalarına karşı korumak için alınan önlemdir. Çatalca Kaleiçi mahallesinde, Çatalca böcek ilaçlama olarak verdiğimiz böcek ilaçlama hizmetlerimiz  kaliteli, hızlı, ekonomik ve güvenilir bir anlayışla devam etmektedir. Hamam böceği, kalorifer böceği, akrep, karınca, örümcek, halı böceği, bit, pire, kene, tahtakurusu, tahta kurdu, güve, çıyan, danaburnu, kakalak, mite, deri böceği, gümüş böceği, kulağakaçan böceği, sivrisinek, arı, tatarcık, salyangoz, tespih böceği, kertenkele, lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi, pamuk faresi gibi tüm haşere ve fare türlerine karşı mücadele vermekteyiz. Çatalca Kaleiçi mahallesinde sizde haşere probleminden şikayetçiyseniz 7/24 faaliyette olan firmamızı arayıp gerekli bilgi ve yardımı sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir