Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ?

Fareler, dünya üzerinde sayı ve tür açısından çok kalabalık familyaya sahip olan bir haşeredir. Aslında kemirgen olan, pek çok hayvan türüne göre organları itibari ile oldukça gelişmiş olan fareler, ilaçlama yöntemleri ile mücadele edildiğinden genellikle haşere olarak anılmıştır.

Fare Türleri Nelerdir?

Sayısız türe sahip olan ve dünyanın oluşumundan bu yana varlığını koruyan fareler, gerek boyut ve renk olarak gerek beslenme şekli olarak birbirlerinden çok farklıdırlar. Diğer haşerelerde bu denli farklılığa ve türe rastlamamaktayız.

Bazen fare türleri deneylerde bazen evcil hayvan olarak bazen de psikolojik testlerde kullanılmaktadır. Çünkü beyni ve iç organları oldukça gelişmiştir.

Farelerin türlerine gelecek olursak en genel sınıflandırma olarak şu şekilde ifade edebiliriz:

  • Fındık faresi
  • Lağım faresi
  • Ev faresi,
  • Tarla faresi
  • Pamuk faresi
  • Kangru faresi
  • Çatı faresi gibi…

Farelerden Kurtulma Yolları

Farelerle mücadele yöntemleri konusunda her zaman akla gelen ilk soru fare yakalama teknikleri nelerdir sorusudur. Çünkü bu haşere oldukça hızlıdır ve onlardan ancak yakalayabilme yoluyla kurtulabiliriz.

Fareleri yakalama tekniklerinde artık çok fazla şekilde modern yöntemler ortaya çıkmıştır. Yapışkanlar, tuzaklar işe yaramamakla birlikte fareler de artık bu yöntemlere tamah etmemektedir. Bu nedenle de en temiz, sağlıklı ve garantili çözüm fare istasyonları ile mücadele etmektir.

Fare istasyonları ile mücadelede fare ilaçlama işlemlerini en kusursuz şekilde sizlere sunan Çatalca Böcek İlaçlama firması, tüm böcek ilaçlama işlemlerinde Çatalca’da en kurumsal hizmeti vermektedir.

Bizlere ulaşmak için hem çağrı merkezlerimizi arayabilir hem de sitemizde yer alan ilaçlama talep formalarımızı doldurabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir