Esenler Böcek İlaçlama

Esenler böcek ilaçlama firması 20 yıldan fazladır tüm Esenler halkına ilaçlama hizmeti vermiş bir ilaçlama firmasıdır. İlaçlama yaptığımız alanlar ev, işyeri, yurt, okul, fabrika, otel, spor salonları, park, bahçe, atölyeler, restoran, ibadet yerleri…vs gibi farklı tipte açık ve kapalı alanlardır. Birbirinden farklı tüm bu yaşam alanlarında ilaçlamaların kalıcılığı açısından uygulamalarda da farklı işlemler yapılmaktadır. Şöyleki Esenler haşere ilaçlama ekipleri uygulama yapılmadan önce ilaçlama yapılacak mekânı tanımaya çalışır. Haşere, böcek veya kemirgen türünün tespitinden sonra işleme başlanır.

İlaçlama yaptığımız böcek/haşere/kemirgen türlerini şöyle sıralayabiliriz. Fındık faresi, ev faresi, çatı faresi, ağaç faresi, lağım faresi, kalorifer böceği, Amerikan hamam böceği, Doğu (oryantal) hamam böceği, kene, bit, pire, mite, mayt, akrep, çıyan, salyangoz, sümüklü böcek, kakalak, kertenkele…vb türde insan zararlısı organizmalardır. Bu canlılar kendi habitatlarında yararlı olabilirler ancak biz insanlar için oldukça hayati derecede tehdit edici canlılar olmaktadırlar. Çünkü yaşam alanlarında bizim gibi sterilizasyon aramazlar yani her yerde yaşarlar. Üstelik gezindikleri yerlerden bizim yaşam alanlarımızda bulunmaları sebebiyle birçok zararlı mikroorganizmayı da beraberinde getirirler. Örneğin kalorifer böcekleri (diğer adıyla kakalak ve diğer bir adıyla da hamam böceği) ısı ve nemi sevdiklerinden daha çok mutfaklarda, lokantalarda, gemilerde kazan ve motor dairelerinde sıkça görülürler. Ancak bu canlılar dışkı ve idrarlarını da bırakırlar.

Esenler fare ilaçlama servisi olarak biz farelerin de insan sağlığı açısından son derece kötü ortamlarda yaşadıklarını ve sonrasında da bu zararlı kemirgenlerin insanların yaşadığı ortamlarda bulunmalarının birçok öldürücü hastalığa sebebiyet verdiğini biliyoruz. Bu nedenle yaptığımız ilaçlama uygulamalarının etkili olması hayati önemdedir.  

Esenler haşere ilaçlama servisi bahar ve yaz aylarında daha çok pire, kene, sivrisinek, bit gibi haşerelerin ve farelerin ilaçlamalarını yapmaktadır. Bazı böcek ve haşereler mevsimsel olup hamam böceği gibi -30 ila 50 derece arasında yaşayabilme dayanıklılığı gösteren canlılarla ise her mevsim karşılaşabilmekteyiz.

İstanbul böcek ilaçlama firmaları arasında uzun yılların tecrübesi ve bilgi birikimiyle Esenler böcek ilaçlama servisi 7/24 ilaçlama hizmeti vermeye devam etmektedir. Esenler böcek ilaçlama fiyatları hakkında bilgi almak için servislerimizin çağrı merkezini arayabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir