Çatalca Yılan İlaçlama

İstanbul’a bağlı olan Çatalca ili; şehre yakın, ama doğayla iç içe bir yapıya sahip olması sebebiyle, özellikle hafta sonları sıkça tercih edilen bir tatil beldesidir. Yüz ölçümü bakımından İstanbul’un en büyük ilçesi olan Çatalca, köy ve kasaba yerleşimleriyle de dikkat çekmektedir. Doğayla iç içe olan bu ilçede yerleşimler ormanlarla iç içedir ve bu nedenle hayvan çeşitliliği son derece fazladır. Özellikle haşereler; doğal yaşam ortamlarını buldukları için çok çeşitli türlerle karşımıza çıkmaktadır. Zehir oranı en yoğun olan haşere türlerine bu tip orman içi yerleşmelerde sıkça rastlanmaktadır. Bu nedenle, bu gibi bölgelerde haşere ilaçlama konusu üzerine daha çok yoğunlaşmak gerekir. Çatalca yılan ilaçlama ekibi olarak, tatil alanlarına ve köy-kırsal alanlara yönelik ilaçlama faaliyetlerine ağırlık vermekteyiz.

Çatalca Yılan İlaçlama

İlaçlama sektöründe 30 yıldır zirvedeki yerini koruyan firmamız; ev ilaçlama, dükkan ilaçlama, iş yeri ilaçlama, bağ-bahçe ilaçlama, park bahçe ilaçlama, okul ilaçlama, hastane ilaçlama gibi kapalı ve açık pek çok alanda ilaçlama hizmeti vermektedir. Haşere türlerine göre özel olarak geliştirdiğimiz ilaçlama yöntemlerimizle sizleri haşere derdinden kurtarıp kesin ve kalıcı çözüme ulaştırıyoruz. Çatalca yılan ilaçlama konusunda hassas davranılmadığı halde yılan istilası ve yılan sokmasının kaçınılmaz olacağı bir bölgedir. Bu sebeple, otel ve işletme sahiplerinin, köy ve kasaba sakinlerinin ilaçlama konusunda hassas davranması gerekmektedir.

Yılanların Özellikleri

  • Yılanlar, kertenkelelerle aynı soydan gelmektedir.
  • Onları kertenkelelerden ayıran özellik, çok eklemli bir kafatasına sahip olmalarıdır. Böylece, son derece hareketli olan çeneleri sayesinde ağızlarını kocaman açarak kafalarından daha büyük canlıları yutma avantajı kazanırlar.
  • Vücut yapıları uzun ve ince olduğu için çift organları yan yana değil üst üste dizilidir.
  • Antarktika ve bazı adalar dışında dünyanın her yerinde yaşarlar.
  • Çok zehirli (ölümcül), zehirli (tehlikeli) ve az zehirli (tehlikesiz) olarak üç gruba ayrılırlar. Bir yılanın zehir oranı ilk bakışta tespit edilemeyeceği için her yılan türü çok zehirli kabul edilmeli ve ona göre önlem alınmalıdır. Ayrıca az zehirli yılanların bile ölümcül sonuçlara yol açtığı görülmüştür. Alerjik bünyeler, direnci düşük insanlar, çocuk ve yaşlılar yılan konusunda dikkatli davranmalıdır.
  • 2900’ün üzerinde yılan türünden 47’si Türkiye’de bulunmaktadır.
  • Yılanlar genelde üç metre öteyi göremezler.

Yılanların Zararları

Yılanlar zehir oranına göre lokal etkilerden komaya, hatta ölüme kadar giden sonuçlara sebep olmaktadır. Kişiye göre değişse de yılan zehri ve yılan sokması en çok çocuk, yaşlı ve hastalarda ciddi zararlara yol açmaktadır. Bu nedenle, önlem alınmalı ve her yılan ölümcül zehre sahipmiş gibi davranılmalıdır. Ev ve çevresinde bulunan yılanlar için acil profesyonel destek sağlanmalı ve yaşam alanlarının temizlenmesi sağlanmalıdır. Çatalca yılan ilaçlama servisimiz, 7/24 sorularınızı cevaplamak ve yılan probleminizi çözmek adına hizmetinizdedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir