Bahçe İlaçlaması Nasıl Yapılır ?

Bahçeler ve yeşil alanlar ülkemizde de oldukça fazla yer kaplamakla birlikte haşereler için de oldukça elverişli mekanlardan biridir. Bu nedenle de haşere faaliyetleri açısından her zaman ilk sırada olan bahçelerden evlerimize giren böcekler oldukça çeşitlidir. Bu nedenle evimizdeki haşere etkinliklerini düşürmek için öncelikle bahçelerdeki böceklerle mücadele etmek gerekir.

Bahçelerde Bulunan Böcekler Nelerdir?

Bahçelerde çok farklı haşereler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri kertenkele, sümüklü böcek, karınca, kalorifer böceği, hamam böceği, kulağakaçan, kirpi, kurbağa, kırkayak, çıyan, solucan, çekirge, arı, sinek, kakalak, tatarcık, akar, danaburnu, karınca, fare türleri, pire, kene, bit, mite gibidir. Oldukça hızlı yumurtlayan bu haşerelerin yumurtaları da bahçelerde bol miktarda bulunur. Bu nedenle de bu bölgeler evlerimiz için haşereler açısından oldukça büyük tehlike doğurmaktadır.

Bahçe İlaçlamasının Önemi

Çocuklarımızın oyun alanı olan, her gün geçtiğimiz, dinlendiğimiz bahçelerde bulunan haşereler, bizlerin ve çocuklarımızın sağlığı açısından oldukça tehlikelidir. Pek çok böcek bizleri ısırmakta, sokmaktadır. Kan yoluyla bulaşan hastalıklar, cilt ve deri hastalıkları, zehirlenmeler, solunum yolları hastalıkları gibi çok farklı hastalıklara haşereler neden olmaktadır. Durum böyle olunca da bahçelerde sayı ve yoğunluk açısından oldukça fazla olan haşerelerle öncelikli olarak bahçelerde mücadele edilmeye başlanmıştır.

Peki bahçe ilaçlaması nasıl yapılır ve bahçelerin ilaçlanmasında nelere dikkat edilmesi gerekir? Bu soruların yanıtları sizlere elbette kaliteli ve modern ilaçlama hizmetleri sunan bir firma verecektir. İlaçların dozu doğru bir şekilde ayarlanarak ve bütün haşerelere zarar vermeden özenle hazırlanan ilaçlarla uygulama yapılmalıdır. En çok şikayet edilen haşerenin türü ve sayısına göre ilaçlar hazırlanmalıdır. Sizlere bu konuda ve her haşere ilaçlaması konusunda daima güvenebileceğiz hizmetler sunan Çatalca Böcek İlaçlama firmamıza her zaman her saatte ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir