Çatalca Atatürk mahallesi böcek ilaçlama

Çatalca, yüzölçümü bakımından İstanbul ilinin en büyük ilçesidir. İstanbul’un batı sınırında kurulmuş bir kent merkezidir. İlçenin yüzölçümü 1.291 km2’dir. Bu yüzölçümün büyük bir çoğunluğu ormanlarla kaplıdır. Sahil uzunluğu 135 km.’dir. İl merkezine uzaklığı ise 55 km’dir. Güneyde Büyükçekmece’ye, batıda ise Silivri’ye ve Tekirdağ iline komşudur. Doğudaki komşuları Avcılar, Küçükçekmece ilçeleri ile Gaziosmanpaşa’dır. Yüzölçümü itibarıyla İstanbul’un en büyük ilçesidir.

Çatalca yeşil alanların sıklıkta olduğu bir bölgedir. Bu nedenle fazlasıyla böcek istilalarına açıktır. Kentleşmeyle beraber böcekler yaşam alanlarının tahrip edilmesi sonucunda insanların özel alanlarına girmeye başlamıştır. Ekolojik döngünün devamlılığı için oldukça gerekli olan bu canlılar özel yaşamlarımıza girdiklerinde birçok olumsuzluklara neden olabilir. Bu olumsuzlukların önüne geçebilmek için evde ufak tefek yöntemler belirlesek bile tam olarak engel olamayız. Uzun süreler az miktarda besinle yaşayabilen haşereler barındıkları alanlarda fark edilmediği takdirde kısa sürede üreyebilir.

İlaçlama; ev, iş yeri gibi kişisel alanların yanı sıra okul, cami, hastane, otel gibi toplumsal alanlarda da uygulanan; açık ya da kapalı alan fark etmeksizin insan sağlığını korumak için yapılan ilaçlama sistemidir. Bu konuda özellikle evde bulunan çocukların sağlığına dikkat etmek zorundayız. İlaçlama, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı firmalar aracılığıyla alanında uzman ve deneyimli kişilerin son derece titizlikle yürütülmesi gereken bir eylemdir. İlaçlama yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz;

-Sprey ilaçlama

-Kokulu sprey ilaçlama

-Kokusuz sprey ilaçlama

-Jel ilaçlama

-Fare istasyonlarıdır

İlaçlama yöntemleri modern zamanla birlikte oldukça gelişmiştir. Çatalca böcek ilaçlama olarak yıllardır sağlığınız için en kaliteli, hızlı güvenilir ve ekonomik hizmet anlayışımızla sektörün öncüsü olmaya devam etmekteyiz. Hamam böceği, kalorifer böceği, akrep, karınca, örümcek, halı böceği, bit, pire, kene, tahta kurusu, tahta kurdu, güve, çıyan, danaburnu, kakalak, mite, deri böceği, gümüş böceği, kulağakaçan böceği, sivrisinek, arı, tatarcık, salyangoz, tespih böceği, kertenkele, lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi, pamuk faresi gibi tüm haşere ve fare türlerine karşı ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Herhangi açık veya kapalı alanla ilgili haşere probleminde 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimize ve ilaçlama ekibimize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir